آموزش کامل نگارش مقاله ISI خوب

%ب ظ، %04 %420 %1397 ساعت %12:%مهر
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

سایت ویکی پدیا ISI  یا موسسه اطلاعات علمی را اینگونه تعریف می کند:

مؤسسهٔ اطلاعات علمی یا ISI ( به انگلیسی: Institute for Scientific Information ) مؤسسه‌ای با تمرکز بر علم‌سنجی و انتشارات علمی است که در سال ۱۹۶۰ توسط یوجین گارفیلد تأسیس شد. این مؤسسه توسط مؤسسهٔ علمی تامسون در سال ۱۹۹۲ خریداری و به‌عنوان Thomson ISI شناخته شد و اکنون نیز با نام Thomson Scientific شناخته می‌شود. مؤسسه اطلاعات علمی بخشی از شرکت Thomson Reuters است.

مؤسسهٔ آی اس آی خدمات مربوط به پایگاه‌های دادهٔ فهرست کتاب‌ها و مقالات را ارائه می‌دهد. به‌طور اختصاصی این خدمات نمایه‌سازی نقل‌قول‌ها و تحلیل آنها است که توسط خود گارفیلد پایه‌گذاری شده‌است. این خدمات شامل نگهداری داده‌های نقل‌قول‌های مقالات هزاران نشریهٔ دانشگاهی است. این خدمات از طریق سرویس پایگاه دادهٔ ISI's Web of Knowledge در دسترس است. این پایگاه داده به پژوهشگران این امکان را می‌دهد که بدانند کدام مقاله‌ها بیشتر مورد ارجاع قرار گرفته و چه مقالاتی از این مقاله مطلبی را نقل‌قول کرده‌اند.

"منبع: ویکی پدیا "

 

چرا باید مقالات isi نوشته و چاپ شوند؟

در مقالات isi  موضوعات جدید متناسب با نیاز روز جامعه مطرح می‌شود و می تواند در زمینه رشد فرهنگی، اقتصادی، فناوری، اجتماعی، درمان و غیره موثر باشد. همچنین و رشد و تعالی جامعه می‌ شود. در نتیجه استفاده از این دسته مقالات آی اس آی به طور چشمگیری افزایش یافته است. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری بیشتر به نگارش این مقالات می پردازند، چون درجه علمی و اعتبار بیشتری در مقایسه با  سایر مقالات دارد. دانشجویان کارشناسی ارشد باید توجه داشته باشند که 2 نمره از پایان نامه به نوشتن مقاله علمی اختصاص داده شده است. یکی از چندین مزیت چاپ مقاله isi برای دانشجویان افزایش شانس خود برای موفقیت در مصاحبه دکتری و همچنین پیدا کردن شغل مورد نظر خود می‌باشد.

 

آموزش کامل نوشتن مقاله ISI عالی

 

اعتبار و درجه علمی یک مقاله به چه صورت تضمین می شود:

  1. انتخاب عنوان متناسب با موضوع
  2. چکیده مقاله و کلمات کلیدی
  3. مقدمه
  4. بدنه اصلی
  5. روش و مواد استفاده شده
  6. بحث و نتیجه گیری
  7. منابع
  8. ترجمه جامع و روان isi

 

1 - انتخاب عنوان متناسب با موضوع

موضوع انتخابی مقالات ISI باید منحصر به فرد باشد و توسط کسی دیگر بررسی نشده باشد. البته این نکته در مطلب انتخاب موضوع مقاله isi به خوبی شرح داده شده است. زیرا در این صورت یک امتیاز منفی برای شما به حساب می آید. در قدم بعدی باید یک عنوان کاملا مناسب، کوتاه و جامع برای مقاله انتخاب شود. عنوان مقاله می تواند شامل یک جمله خبری یا یک جمله پرسشی باشد.

2 - چکیده مقاله ISI و کلمات کلیدی

درنوشتن چکیده  مقاله isi نهایت دقت را باید به کار برد، زیرا این بخش اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با تمام مقاله در اختیار خوانندگان قرار می دهد. در این بخش باید حتما کلمات کلیدی را بیان کرد و شمای کلی از تمام مقاله  را به خوانندگان ارائه داد و خوانندگان را به مطالعه موضوع ترغیب نمود.

3 - مقدمه مقاله

در قسمت مقدمه مقالات باید درباره موضوع و اهمیت آن، متغیرهای استفاده شده وهمچنین مشکلات و نقطه های ضعف و قوت توضیحات دقیقی داد. نحوه توضیح باید به این گونه باشد که ابتدا به صورت کلی شروع به توضیح کرده و در نهایت توضیحات کامل‌تری را ارائه داد.

4 - بدنه اصلی یا متن

نویسندگان باید تحقیقات لازم را انجام دهند، برداشت های خود را در این بخش بنویسند و از پژوهش های محققان دیگر صحبت کنند. اما باید توجه داشت که از کپی کردن مطالب باید پرهیز کرد زیرا از ارزش کار کاسته می شود و احتمال رد مقاله علمی فرد در موسسه ISI افزایش می‌یابد.

5 - روش و موارد استفاده شده در مقاله

تمام کارهای انجام گرفته باید دقیقا شرح داده شوند.  مقالات ISI  به دو صورت عملی و شبیه سازی یا تئوری نوشته می شود. اگر موضوع مقاله isi عملی باشد باید طریقه فراهم کردن مقدمات آزمایش ،تمام مواد و دستگاه‌های استفاده شده و پروتکل انجام آزمایش به طور کامل ذکر شوند.

اگر مقاله isi شبیه سازی یا تئوری باشد باید تمام فرضیه‌ها ، رابطه های ریاضی ، اثبات قضیه‌های موجود در مقاله، مقدارهای عددی پارامترها و نرم افزارهای استفاده شده به طور دقیق در جدولی ذکر شوند، به طوری که خوانندگان نیز در انتهای مقاله به همان نتایج دسترسی پیدا کنند.

 

اموزش نوشتن یک مقاله آی اس آی خوب

 

6 - بحث و نتیجه گیری

باید به بخش رفرنس مقاله isi توجه ویژه ای کرد زیرا این بخش در درجه علمی و اعتبار مقاله تاثیر مستقیم می گذارد. این بخش باید با فرمت مناسب نوشته شود و مواردی از جمله نام دیگر محققان، نام مجله، تعداد صفحات ، سال و... به طور دقیق و کامل ذکر شوند.

7 - ضمیمه ها

مطالبی که مربوط به متن مقاله isi می باشد ولی ذکر آن ها در متن اصلی باعث خستگی خواننده می شود مانند اثبات های طولانی قضیه های ریاضی و یا الگوریتم های به دست آوردن پارامترها، باید در ضمیمه ذکر شوند.

8 - ترجمه جامع و روان ISI

مقالات isi  باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و برای داوران ارسال گردد. در ترجمه باید نهایت دقت را به کار برد زیرا اگر مطلبی اشتباه ترجمه شود و یا کوچکترین ابهامی وجود داشته باشد می‌تواند باعث رد مقاله علمی ISI شود. پیشنهاد می‌کنیم با مقاله اصول ترجمه متن را بخوانید.

9 - متن قسمت تقدیر و تشکر

یکی از قسمت هایی که بیشتر افراد به آن اهمیت نمی دهند، نگارش متن بخش تقدیر و تشکر مقاله میباشد با توجه به کمک هایی که دیگران در نگارش مقاله کرده‌اند، اعم از کمک های مالی و غیر مالی، باید بر اساس شایستگی های آنها نوشته شود.

محتوای بیشتر در این بخش: انتخاب موضوع مناسب برای مقاله isi »
تمامی حقوق محفوظ است