ویرایش نیتیو چیست

%ق ظ، %24 %320 %1397 ساعت %10:%آذر
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ویرایش نیتیو مقاله ویرایش نیتیو مقاله

مقالاتی که ویراستاران به خصوص افراد انگلیسی زبان ویرایش می کنند، ویرایش نیتیو یا نیتیو ادیت در زبان انگلیسی Native English Edit می گویند.

ادیت یا ویرایش نیتیو دارای اصول ویرایش خاصی میباشد که فقط ادیتورهایی که زبان آنها انگلیسی است و یا به این زبان تسلط کامل دارند از عهده آن بر می آیند.

 

ویرایش نیتیو و اهمیت آن در نگارش مقالات

هر ساله نویسندگان و پژوهشگران زیادی مقالات isi علمی و مقالات آکادمیک بسیاری را برای چاپ و انتشار به ژورنال و مجلات علمی بین المللی ارسال می کنند. اما خیلی از این مقالات توسط داوران ریجکت می شود. البته دلیل عدم پذیرش مقاله می تواند موارد مانند عدم رعایت و نکات نگارش مقاله، دستورات ساختاری و گرامر زبان انگلیسی باشد. در نوشتن یک مقاله، معمولا نویسندگان بیشترین دقت خود را بر روی بدنه اصلی متن و موضوع مقاله می گذارند و همین باعث بی توجهی به دیگر موارد مانند اصول نگارشی و ساختاری می شود. ویرایش نیتیو بسیار مهم و دارای اهمیت فراوان میباشد، به همین دلیل در ویرایش یا نگارش مقالات و متون آکادمیک و علمی، چاپ مقالات isi و isc باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

 

ویراستاران انگلیسی زبان در ادیت نیتیو

زمانی که افراد و ویراستاران انگلیسی زبان مقالات را ویرایش و بازنویسی می کنند، بدلیل دقت بالا در ادیت باعث می شود که تمامی اشتباهات گرامری و دستوری نویسنده برطرف شده و متن مقاله روان و خوانا شود. متونی که به انگلیسی نوشته می شوند و یا از این زبان و دیگر زبان ها ترجمه میگردند، معمولا دارای ایرادات نوشتاری و قواعدی زیادی هستند و به ویرایش آن باید بسیار توجه داشت. تمام متون نوشته شده از همه لحاظ، فنی، ساختاری قواعدی و محتوایی باید توسط ادیتور نیتیو ویرایش گردد.

ویرایش نیتیو باعث می شود مقاله برای مخاطبان انگلیسی خوانا و بدون هرگونه خطایی باشد. این کار تمامی اشتباهات و ایرادات متون را برطرف می کند و همین طور نویسنده می تواند از این طریق از مشکلات قانونی آگاهی یابد.

 

ادیتور یا ویراستار نیتیو

تنها افراد و ویراستارانی که بطور کامل بومی و زبان مادری آنها انگلیسی میباشد و همچنین دارای تجربه بالا و تخصص در حوزه ادیت و ویرایش مقاله و کاملا به اصول ویراستاری مسلط است، می‌تواند یک ویراستار نیتیو باشد.

مقالات آکادمیک دارای ماهیت تخصصی هستند و باید با رعایت اصول نگارش و قواعدی نوشته شوند که این کار نیازمند فردی است که کاملا به مهارت زبان تسلط داشته باشد. به همین دلیل فقط تسلط به زبان انگلیسی نمی تواند برای ویراستاری کافی باشد.

برای چاپ مقاله به زبان انگلیسی با اینکه بسیاری از پژوهشگران به زبان انگلیسی مسلط می باشند، اما هرگز نمی توانند یک متن علمی را به زبان اصیل انگلیسی ویرایش کنند.

 

چرا ویرایش نیتیو مقاله انگلیسی مهم است

از آنجا که ویرایش یک کار بسیار تخصصی و پیچیده ای است به خصوص ویرایش مقالات انگلیسی، باید توجه خاصی به علمی بودن محتوای مقاله داشت. به همین دلیل بعد از اینکه مقاله مورد نظر نوشته شد، به غیر از نویسنده مقاله، فردی که در این زمینه تخصص دارد آن را بازبینی و ویرایش کند.

برای اینکه احتمال پذیرش مقاله توسط ژورنال ها  بیشتر باشد، حتما باید ویرایش نیتیو توسط ادیتور انگلیسی ویراستاری شود. اگر مقاله بدون اینکه بازخوانی و ویرایش شود، ممکن است تمام خطاها و ایرادات نگارشی و قواعدی باقی گذاشته شود و همین امر باعث هدر رفتن زمان و هزینه می شود.

 

تغییراتی که در ویرایش نیتیو روی مقاله اعمال می شود

برای اینکه ویراستار نیتیو مطمئن شود که اصول نگارش مقاله مانند عنوان هر فصل، تصاویر، لیست زیرنویس ها رعایت شده است، باید متن را کامل بررسی کند. پس از آن یک متن کپی شده با رفع اشکالات و خطاهاف رعایت صفحات، فاصله ها، نوع و اندازه فونت نگارش می کند. از این طریق به راحتی مشکلات متن شناسائی می شوند.

هر متنی از لحاظ نگارشی دارای ایرادات زیادی مانند غلط املایی، علائم نگارش، دستوری و ساختار جمله ها میباشدکه ویراستار پس از بررسی آنها را رفع می کند و فایل ویرایش شده برای نویسنده ارسال میگردد و آماده ارائه به مجلات و ژورنال ها برای چاپ میباشد.

 

تمامی حقوق محفوظ است