مزیت و امتیازهای پرینت مقالات در موسسه علمی

%ب ظ، %01 %381 %1397 ساعت %12:%شهریور
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

به طور قطع پذیرش، پرینت و چاپ مقاله توسط موسسه‌ی ISI برای اساتید به خصوص دانشجویان امتیازات مفیدی دارد که می توانند از آن استفاده کنند.

Institute for scientific information یکی از معتبرترین و قدیمی ترین مجلات در زمینه‌ی مقالات علمی و دیگر موضوعات مختلف می باشد که مجلات و مقالات معتبر را مورد پذیرش قرار می دهد. موسسه ای که کار خدماتی چاپ مقالات isi را در مجلات معتبر انجام می دهد، باید دارای اعتبار لازم باشد تا بتوان به آن اطمینان نمود. مجله‌ای که مقاله در آن پرینت می شود یکی از ملاک های ارزشیابی تحقیقات دانشجویان در مصاحبه های علمی و پذیرش آن در دانشگاه های خارج از کشور می باشد. به همین جهت در ایران بیشترین امتیاز به پژوهشگری تعلق خواهد گرفت که موسسه اطلاعتت علمی را به عنوان چاپ برای مقاله ی خود انتخاب کند. مقالات علمی یکی از رایج ترین نوع مقالات در دانشگاه های ایران می باشد. به گونه ای که وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به نوع مجلات و ژورنال های نمایه شده در Web of Science یا ISI Master،JCR List یا ISI Listed و یا ISC امتیازاتی را به محقق تعلق می دهد. به این نکته باید توجه داشت که تمام نکات نوشتن مقاله را باید رعایت کرد که تا به مقاله مورد نظر از سوی موسسات اطلاعات علمی توجه بیشتری شود.

 

کسب نمره در پایان نامه

همیشه قسمتی از نمره‌ی پایان نامه و پروژه‌ی نهایی در مقاطع ارشد و دکتری به نوشتن مقاله isi اختصاص داده شده است. البته این کار اجباری نمی باشد و دانشجو می‌تواند تنها نمره‌ی دفاع را بدست آورد. اما در صورتی که دانشجو کار بتواند مقاله خود را در یکی از مجلات علمی به چاپ برساند، با توجه به اینکه نمره‌ی مربوط به آن را کسب می کند، بلکه می تواند کارهای پژوهشی بیشتری را نیز انجام دهد. چاپ مقاله isi و تاثیر آن در دکتری بسیار مهم و با اهمیت میباشد که اکثر افراد و دانشجویان داوطلب این مقطع برای انجام آن افدام می کنند.

 


تقویت رزومه علمی در مصاحبه‌ی دکتری

چاپ مقاله و مزایای آن یکی از مهم ترین بخش های آزمون دکتری، مصاحبه‌ی آن می باشد. در این جلسه به تنها چیزی که بیشتر اهمیت داده می شود، رزومه ی آموزشی و پژوهشی دانشجو می باشد. بیشترین امتیازات این روزمه چاپ مقالات علمی می‌باشد. در واقع چاپ مقاله تنها مختص به ISI نمی باشد و مقالات دیگر که در آن پژوهش های علمی و دانشجویی انجام شده باشد دارای امتیازات بسیار خوبی می باشد. اما به دلیل آن که پرینت مقاله در یک موسسه علمی کار ساده ای نمی باشد، این گروه مقالات نیز دارای اهمیت بسیاری نیز می باشند.


تقویت رزومه علمی برای استخدام شغلی

افرادی که قصد دارند در مراکز پژوهشی و تحقیقاتی مشغول به کار شوند می توانند مقاله های خوبی در مجلات به چاپ برسانند.

 

تقویت رزومه برای پذیرش شدن در دانشگاه های خارجی

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارجی را نیز دارند می توانند چاپ مقاله isi خود را در مجلات معتبر انجام دهند تا در مصاحبه های علمی دارای امتیازات لازم باشند. یکی از راه های تقویت رزومه چاپ مقاله در ISI نیز می باشد.


ارتقای اعضای هیئت علمی و اساتید در دانشگاه 

پرینت مقاله های ISI نه تنها برای دانشجویان بلکه برای اساتید نیز حائز اهمیت نیز می باشد. اساتید می توانند علاوه برای چاپ مقاله در مجلات ISI باعث افزایش رتبه ی علمی خود شوند.


امتیازات مثبت در پایان نامه دکتری

برای آن که از ISI یا علمی بودن مقاله‌  خود اطمینان داشته باشید می توانید قبل از آن که کار چاپ مقاله isi خود را انجام دهید آن را در سایت ip-science.thomsonreuters.com/mjl بررسی نمائید و می توانید نام کامل مجله یا ISSN آن را سرچ نمائید. قسمتی در سایت وجود دارد به نام Coverage که در مجله به سه قسمت تقسیم خواهد شد و به عنوان JCR نیز شناخته شده می باشد:

• Science Citation Index Expanded source publication
• Social Science Citation Index Source Publication
• Arts and Humanities Citation index Source Publication

جهت چاپ مقالات در موسسات و مجلات معتبر می‌توانید از مطلب مراحل ارسال مقاله برای مجلات isi کمک بگیرید.در صورتی که مقاله isi علمی شما در بین هیچکدام از این دسته ها قرار نگرفته باشد، آنگاه در مجله ای قرار میگیرد که به عنوان isi Listed شناخته خواهد شد.

محتوای بیشتر در این بخش: مراحل ارسال مقاله برای مجلات ISI »
تمامی حقوق محفوظ است