چرا باید مقاله در دوره دکتری چاپ کنیم

%ب ظ، %26 %501 %1397 ساعت %14:%آذر
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 به طور معمول بین دانشجویان فارغ ­التحصیل و استادان راهنما ( PIها ) درباره تعداد و نوع مقاله ­هایی دانشجویان قبل از فارغ­ التحصیلی نیاز به ضرورت چاپ مقاله در دوره دکتری دارند، اصطکاک وجود دارد.

گاهی وقت­ها دانشجویان شکایت دارند که استادان­شان، آنها را وادار به چاپ مقاله می­ کنند، معمول­ ترین سناریو این است که استادان راهنما می­خواهند دانشجو x مقاله را در y ژورنال معتبر داخلی و جهانی به چاپ برساند، در حالیکه دانشجو فقط می­خواهد فارغ­ التحصیل شود. وقتی این مسائل نمایان می­شود، دانشجویان معمولا درخواست دارند تا حداقل کار را برای فارغ­ التحصیلی انجام دهند.

 

ضرورت چاپ مقاله دوره دکتری: اجبار استاتید دانشگاه به دانشجویان

برای دریافت پایان نامه PhD نیازی به چاپ مقاله نیست. استادان راهنما ممکن است بخواهند الزام چاپ مقاله را مطرح کنند، چون از این کار نفع می­برند، آنها نمی­توانند از دانشجویان بخواهند چنین کاری انجام دهند که کاملا خارج از کنترل هر دوی آنها می­باشد. PhD به صورت بدنه مستقل پژوهش تعریف می­شود که بوسیله دانشجو انجام می­شود و توسط کمیته PhD داوری و ارزیابی می­شود. اگر دانشجو طی دفاع از پروپوزال پژوهشی را مطرح کند و کار نهایی را به شکل پایان نامه بنویسد، آنگاه کمیته نیاز دارد تا آن کار را ارزیابی کند و اگر به قدر کافی با کیفیت باشد، مدرک را ارائه کند.

 

ضرورت چاپ مقاله دوره دکتری: چاپ مقاله شرطی برای فارغ التحصیلی نیست

پروسه طولانی در چاپ مقاله دوره دکتری

ابتدا، همانطور که همه دانشمندان در حال کار می­ دانند، فرآیند بازبینی می­تواند ماه­ ها یا حتی سال ­ها به طور انجامد و ممکن است نیاز باشد برای پذیرش مقاله در چندین ژورنال متفاوت ارائه شود. بیشتر این فرآیند خارج از کنترل نویسنده است. حتی مقال ه­ای خوب نوشته و اجرا شده می­تواند برای همیشه منتظر بماند. بنابراین همه این دلایل این پروسه ارتباطی به کیفیت کار ندارد. بنابراین درخواست و چاپ مقاله به عنوان شرط فارغ­ التحصیلی کاملا غیر منطقی است.

 

عدم ایجاد موضوع جدید در مراحل تحقیق چاپ مقاله دوره دکتری

گاهی وقت ­ها یک تلاش منطقی در بررسی یک پرسش به سادگی منجر به بینش جدید مهمی در مراحل تحقیق و چاپ مقاله دوره دکتری نمی ­شود. دانشجو ممکن است خیلی با دقت برای سال­ ها سیستمی را مطالعه کند، تنها می­توان ثابت نمود که نتایج جالبی که آنها در ماه­ های اول در آزمایشگاه می­ بینند به دلیل نوسان ­های دمایی در اتاق انکوباتور است. چنین کاری مناسب پایان نامه دکتری است اما احتمال دارد مناسب چاپ در یک ژونال پژوهشی معتبر نباشد.

 

ارزیابی مقاله توسط کمیته دکتری در چاپ مقاله دوره دکتری

با درخواست چاپ مقاله، کمیته دکتری مسئولیت خود را به ارزیابی کار دانشجو موکول می­کند. در اثر همین مطلب این کمیته می­گوید که آنها نمی­ توانند قضاوت کنند که آیا این پایان نامه با ارزش است، مگر اینکه بدنه خارجی دیگری ( ویراشگران و بازبین­ی های ژورنال علمی ) ارزش کار را برای چاپ قضاوت کرده باشند. اکنون، با ذکر همه این موارد، البته به نظر من چاپ مقاله بوسیله دانشجویان مطلوب است.

هیچ کدام از دانشجویان پیشین من بدون حداقل یک مقاله که نوشته اولیه آنها بود فارغ ­التحصیل نشد و من می­خواهم همه دانشجویان دوره دکتری تا جای ممکن، به طور ایده­ آل یک یا دو مقاله طی سال تحصیلی خود ارائه کنند. همچنین، من به طور کلی از یک پایان نامه دوره دکتری انتظار دارم حاوی حداقل 3 پروژه مجزا باشد، که باید تا نقطه ه­ایی پیش رود که بتوان آنها را در یک ژورنال چاپ نمود. اما با توجه به این پرسش که آیا چاپ مقاله در دوره دکتری اکیداً مورد نیاز است، جواب خیر است. 

تمامی حقوق محفوظ است