دلیل چاپ پژوهش های تحقیقاتی

%ق ظ، %25 %310 %1397 ساعت %09:%آذر
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

چاپ مقاله دانشگاهی گام مهمی در مسیر شغلی است مثل همه موارد ارزشمند این پروسه هم زمان­بر است، که با تمرین آسان­تر هم می­شود. پس خیلی منتظر نتیجه نخواهید ماند. از هم اکنون نوشتن مقاله را شروع کنید.

تقویت رزومه فردی در چاپ مقاله

صرف نظر از خواسته فردی برای سهیم کردن دیگران و نوشتن درباره خود، یکی از اولین و آشکارترین مزیت چاپ مقاله تقویت رزومه فردی می­باشدکه مطلب بسیار مهمی است.

در حقیقت هر چه از این دست سوابق کاری در رزومه شما وجود داشته باشد، در نظر کارفرمایان آتی رزومه جذاب­تری به نظر خواهد رسید، بویژه اگر کارفرمایان دانشگاه­هایی باشند که مراقب رتبه خود در چارچوب پژوهشی باشند. دلیل دیگر چاپ مقاله­ های دانشگاهی، نیاز شما به شناساندن اسم خود در حیطه علمی و بدست آوردن شهرت علمی می­باشد. شما ممکن است درمانی برای یک سرماخوردگی معمولی بیابید یا کشف کنید که زمین گرد نیست، پس این مطلب را در اختیار دیگران قرار دهید.

معمولا نشر یک کار جدید علمی در کنفرانس­ های ملی و بین­المللی اتفاق می­افتد. اقدام ­های برآمده از این کنفرانس­ ها اغلب فرصت­ های چاپ با ارزشی در نظر گرفته می­شود. یکی از مزیت های اصلی این است که شما می­توانید در محل کنفرانس حضور داشته باشید، بازخوردها را نسبت به پژوهش خود دریافت کنید، مقال ه­ای مبتنی بر ارائه خود و بازخوردهای دریافتی بنویسید، مقاله خود را ارائه کنید، بازبینی­ ها انجام شود، مقاله اصلاح شود، مقاله اصلاح شده مجدد ارائه شود، پذیرش مقاله خود را جشن بگیرید و چاپ مقاله خود را ببینید و تمامی این رخدادها طی چند ماه اتفاق می­افتد.

 

2- حدس می­زنم این روش مناسب­ترین راه برای اشتراک ­گذاری کار سخت خود است و اجازه دهید انجمن­ها بدانند که کار شما چه کمکی خواهد کرد. نه تنها که مناسب­ترین رویه است بلکه منبع قابل اتکای گسترش دانش است و مردم خواهند فهمید که یک جمع علمی در هر موضوع خاص چه میزان برتری دارد.

3- چاپ راه خوبی برای دیدن نتایج علمی و دریافت تایید و تصدیق انجمن علمی مربوطه است. برای نمونه می­توانیم درباره برندگان جایزه نوبل فکر کنیم اگر آنها کار خود را چاپ نکنند چگونه درباه آنها آگاه شویم؟ پژوهش چاپ شده برای نشر دانش و دستاورد علمی مهم است.

4- به منظور نشر پژوهش خود، نیاز است آنها را در گاه­نامه­ها/کتاب­های خوبی چاپ کنیم. بعلاوه دسترسی باز به نشریات بهتر از نشریات با دسترسی محدود است.

5- ارائه پژوهش در یک نشریه مدیریت فردی و موضوعی مد نظر را نشان می­دهد. بعلاوه، کلیدواژه­های زیادی را برای نفع فردی دانشمندان تقویت می­کند.

- ممکن است فردی بپرسد چرا پژوهشگران درباره کاری که انجام می­دهند یا آنچه به تازگی در حال انجام هستند، می­نویسند.

- Booth و همکاران (1995) 3 دلیل واضح را ارائه کردند (ص 9-8):

- به خاطر سپردن، چون زمانی که مطلبی فراموش شود، بدون وجود یادداشت ­ها نمی توان به درستی آن را مجدد بیان نمود.

- درک کردن، چون تنها می­توان با نزدیک شدن به یک موضوع طی یک رویه ساختارمند می­توان درباره آن مطلب نوشت که خود این کار منجر به درک بهتر می­شود

- دستیابی به یک چشم انداز، چون نوشتن شامل دیدن یک مطلب از دیدگاه­های متفاوت است.

- پرسش­هایی هنوز باقی است که چرا پژوهشگران نوشته­های خود را به سبک مقاله­های رسمی چاپ می­کنند. افراد به جای نوشتن برای خود بیشتر تمایل دارند برای دیگران بنویسند، اما نیز می­توان برای درک بهتر ایده­ها و نتایج، پژوهش خود را به اشتراک گذارد (Booth و همکاران 1995).

- چون نشریه­ها در علوم مربوطه خود نقش­هایی برای حفظ سیستم ایفا می­کنند، موارد زیر انگیزه­های اصلی پؤوهشگران برای نوشتن و چاپ کارشان (2000 Stock)  می­باشند:

- ارتباط علمی: اوکانر (1995) خاطر نشان کرد که مطلب اساسی این است اگر علم رو به پیشرفت باشد، پشتیبانی ایده­آل و قانونی مالکیت معنوی، کسب شهرت، تفکر درباره معیارهای اقتصادی، فروش برای دستیابی به قیمت­های بالاتر ممکن است چاپ شود تا بازخوردهای بیشتری بدست آید (نظریه علم اقتصاد).

7- چون فرآیند چاپ به شدت رقابتی است و چاپ در ژونال­های با کیفیت نیازمند رقابت با پژوهشگرانی است که خیلی باتجربه­تر از شما هستند، توانایی چاپ مقاله نشان می­­دهد شما واقعا می­دانید چه کاری انجام می­دهید و اینکه شما پتانسیل پیشرفت در زمینه خود را دارید. بنابراین قوی­ترین و بهترین ژونال­ها را انتخاب کنید.

8- نوشتن مقاله و چاپ نکردن آن مانند نوشتن یک قطعه ادبی و پنهان کردن آن در کشو است. هیچ کسی (به جز نویسنده) به خوبی درباره یک پژوهش نمی­داند یا آن بیان نمی­کند یا نسبت به آن اظهار نظر نمی­کند.

9- یک مقاله پژوهشی می­بایست به خاطر دیده شدن و از همه مهمتر چاپ مقاله در کانون ادبیات موضوعی مقاله چاپ شود. یک پژوهش چاپ شده نیز بر مطالب گفته شده بوسیله Avishag تاثیر دارد.

10- مهم­ترین بخش پژوهش این است که کار خود را به اشتراک می­گذارید و در سرتاسر جهان چاپ می­کنید تا دیگر پژوهشگران از آن نقطه شروع کنند و تا پایان مسیر ادامه دهند همچنین روش­های جدید را یاد می­گیرید و آموزش می­دهید و اجازه می­دهید تا دیگران برای کشف دیگر تکنیک ­ها تلاش کنند یا تکنیک ­های خود را با شما مقایسه کنند. به همین دلیل مقاله نوشتن یک باید و خیلی مهم است.

11- پرسش جالب توجه این است که نقش­ های متنوعی در زندگی دانشگاهی فرد وجود دارد، اما مطمئن هستم با چاپ پژوهش خود چیزی از دست نخواهید داد.

12- برای من چاپ نتایج پژوهشی یک باید است چون همه ایده­های علمی حتی کوچکترین موارد می­توانند به علم کمک کنند تا نقش مهمتری برای ماندگاری بهتر نسل بشر در این دنیا داشته باشند.

13- نوشتن مقاله دانشگاهی مهارت مهمی است که از مسیر تحصیلی شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

- برای کسب رتبه­های خوب و درجه­های بالاتر، شما نیاز خواهید داشت تا نحوه نوشتن مقاله­ های دانشگاهی با کیفیت را بیاموزید.

- توانایی ارائه ایده­های فردی واضح و منطقی در نوشتن ابزار قدرتمندی در دنیای کسب و کار است.

14- با چاپ ایده­های علمی خود آن را به دنیا بشناسانید. در برخی دانشگاه ­ها، به دانشگاهیان و پژوهشگران مفهوم یا چاپ کن یا نابود کن، القاء می­شود.

15- چاپ کار شما خیلی مهم است و وظیفه هر پژوهشگری است.

در ابتدا، اطلاعات جدیدی را به حیطه پژوهشی خود اضافه کنید. این کار پاسخگو برخی­ از مسایل است و از همه مهمتر پرسش­های جدیدی را ایجاد می­کند.

با نگاهی دیگر، به رزومه پژوهشی خود بیافزایید.

اگر کار خود را چاپ نکنید، افراد دیگری ممکن است آن را چاپ کنند و اعتبار کسب کنند.

تمامی حقوق محفوظ است